Звіт народного депутата України А.І.Кіссе (142 в.о.)

Згідно з Законом «Про статус народного депутата України» і сформованій багаторічній традиції, наприкінці чергового року завжди звітую перед своїми виборцями про виконання передвиборної програми і ваших наказів.

Напередодні дострокових виборів до парламенту, які відбулися 21 липня, я поінформував виборців про підсумки моєї депутатської роботи за минулу каденцію роботи у Верховній Раді. Присягу народного депутата України 9 скликання прийняв у серпні. Перед вами звіт про роботу, виконану за даний період.

У 9 каденції працюю в Комітеті Верховної Ради з питань бюджету, входжу в депутатську групу «За майбутнє» і є членом міжнародної парламентської групи зв’язків з Австрійською республікою.

З перших днів наша депутатська група активно включилася в законотворчий процес в інтересах наших громад та різних груп населення. Ми зареєстрували 8 законопроектів . Їх перелік є на офіційному сайті Верховної Ради. Ось проблеми, які ми пропонуємо розглянути:
- розвиток сільського зеленого туризму;
- розширення повноважень органів місцевого самоврядування та профільних відомств у питаннях посилення державного контролю використання та охорони землі;
- стимулювання розвитку виноградарства в Україні;
- створення єдиного реєстру осіб, які вчинили злочини проти неповнолітніх і посилення відповідальності за такі злочини;
- пропозиції до Державного бюджету України за низкою позицій;
- відновлення справедливої оплати праці педагогічних працівників системи дошкільних і позашкільних установ шляхом внесення змін у ряд законів;
- забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників країни також шляхом внесення змін до низки законодавчих актів;
- врегулювання правового статусу працівників патронатних служб.

Як бачите, всі законодавчі ініціативи спрямовані на підвищення соціальних стандартів, соціальний захист громадян, які потребують допомоги держави, а також державну підтримку аграрного сектору української економіки.

У роботі знаходиться ряд інших законопроектів соціальної спрямованості.

Слід відзначити, що ми з колегами зробили 19 поправок до розглянутих законів, в тому числі — 12 поправок до закону про Державний бюджет на 2020 рік, третина з яких підтримана. Зокрема, поправки про виділення першого траншу у розмірі 150 мільйонів гривень на програму водопостачання, що дозволить вирішити проблему питної води у південних районах Одещини ( загальна кошторисна вартість проекту становить 450 млн. грн. ), а також про виділення коштів на соціально – економічний розвиток територіальних громад, що в проекті Закону не передбачалося.

На адресу Кабінету Міністрів України мною направлено 7 депутатських запитів по наступній проблематиці:
- про вирішення проблем галузі виноградарства в Україні;
- про терміновий ремонт автомобільної дороги від Болграда до КПП «Нові Трояни»;
- про збереження Болградського району як самостійної адміністративно — територіальної одиниці в ході адміністративно — територіальної реформи;
- про виділення коштів на будівництво у 2020р. Болградського групового водопроводу для забезпечення жителів якісною питною водою:
- про недопущення створення кредиторської заборгованості та своєчасної виплати заробітної плати медичним працівникам Одеської області;
- про невідкладні заходи щодо ремонту автомобільної дороги Т-16-27 «КПП Серпневе» — Тарутине – Арциз – Сарата;

Вважаю непоганим результатом прямих комунікацій з Кабінетом Міністрів України той факт, що 6 запитів вже розглянуті і, в тій чи іншій мірі, мої пропозиції враховані. Також з поточних проблем територіальних громад, колективів, громадських організацій та окремих громадян, які звернулися до мене за допомогою, спрямоване 208 депутатських звернень. З них в центральні органи влади -25; до місцевих — 35; управління та комітети Верховної Ради – 16; правоохоронні органи — 11. Крім цього, направлено клопотання до обласної адміністрації про виділення матеріальної допомоги на лікування 97 осіб за відповідною обласною цільовою програмою . Всі клопотання підтримані, вже 77 осіб отримали таку допомогу на суму близько 1, 4 мільйона гривень. Крім того, більше 30 осіб отримали допомогу в результаті моїх звернень в 2018 році.

У зв’язку із зміною регламенту роботи Верховної Ради, дуже щільним графіком пленарних засідань і роботи в Комітеті, зараз залишається менше можливостей для перебування в окрузі. Тим не менш, намагаюся не пропускати жодної важливої події в житті громад. Чи це схід села з актуальних питань, зустрічі з виборцями, обурених корупційними діями сільського голови, обговорення з керівниками сіл алгоритму дій по об’єднанню громад, з фермерами – питань, що стосуються ринку землі. Під час виборчої кампанії в мою адресу від ряду користувачів соціальних мереж звучали обурення і жорстка критика, що я буваю на різних культурних і спортивних заходах в окрузі. Хочу зауважити, що і надалі, при першій можливості, буду поруч зі своїми земляками і в радісні, і у важкі хвилини життя. І на Тарутинському ярмарку, і на винному фестивалі в Болграді, на футбольних турнірах у Сараті, на Дні міста в Арцизі, підтримуючи, по можливості, організаційно і фінансово все, що на користь людям.

Ось і у цей звіт включаю матеріальну та організаційну допомогу громадським організаціям учасників АТО, афганців, групі ветеранів освіти, ансамблю села Городнє, бібліотекам сіл Павлівка та Пряма Балка, Мирнопільскому геріатричному будинку — інтернату. З бюджету моєї родини 80 тисяч гривень передані мешканцям округу на лікування, 6 наших земляків пройшли обстеження та лікування в національних лікувальних установах. Зараз щільно працюю з МОЗ, щоб відправити на лікування за кордон мешканку округу, яка гостро цього потребує.

Провів у кожному районі прийом громадян, побував у кількох трудових колективах, зустрівся з рядом керівників органів влади та місцевого самоврядування. Інформація, отримана в ході цих зустрічей, допомагає визначити черговість вирішення завдань щодо бюджетного фінансування соціальних об’єктів округу. В результаті, ми з колегами з обласної ради вносимо пропозиції щодо розподілу субвенцій на об’єкти соціально — економічного та культурного розвитку територіальних громад округу, в тому числі на реконструкцію та капремонт шкіл і дитячих дошкільних установ, будівництво і капремонт амбулаторій загальної практики сімейної медицини, спортивні об’єкти тощо.

Але, безумовно, головний акцент робимо на ремонті і реконструкції автомобільних доріг. Їх усього чотири: КПП «Лісне» — КПП «Малоярославець Перший»; КПП «Нові Трояни»- Кубей; Болград – Кубей – Арциз та 3 ділянки дороги КПП «Серпневе» — Тарутине – Арциз – Сарата.

Також великим і важливим проектом вважаємо будівництво Болградського групового водопроводу.

Дуже важливо на даному етапі раціонально визначити об’єкти соціально-економічного розвитку кожної громади , на які, як вже зазначалося, нам вдалося добитися виділення коштів в бюджеті на 2020 рік.

Окремим рядком хочу зазначити, що з 11 по 13 грудня, на запрошення Народних Зборів Республіки Болгарія, відбувся мій візит в Софію. Я взяв участь у засіданні парламентської Комісії з питань політики для болгар за кордоном. Відбулися зустрічі з високими посадовими особами держави, у тому числі з віце-прем’єр міністром Маріанною Ніколовою, віце-спікером Народного Зібрання Валерієм Симеоновим та Надзвичайним і Повноважним послом України в Болгарії Віталієм Москаленко. На цих зустрічах обговорювалися питання зміцнення зв’язків між двома державами, українськими парламентаріями і депутатами Європейського парламенту, деякі аспекти адміністративно-територіальної реформи в Україні, реалізації спільних освітніх програм та інші поточні питання болгарської діаспори в нашій країні.

Тепер кілька ремарок з приводу мого голосування на сесіях ВРУ.

Я не раз підкреслював, що моя світоглядна позиція збігається з думкою більшості моїх земляків і виборців. На підставі цього я приймаю рішення в сесійній залі парламенту під час голосування, з урахуванням думки людей з того чи іншого питання. Сьогоднішні ключові проблеми з нашої точки зору, це — припинення бойових дій на сході, закон про ринок землі, адміністративно — територіальна реформа та її складова — створення об’єднаних громад, економічний розвиток країни.

Тому я підтримую всі законодавчі ініціативи, які будуть сприяти миру, економічному процвітанню, перспективному розвитку України.

Окремо хочу зауважити, що я завжди відкритий для діалогу і це знають мої виборці. Зворотній зв’язок допомагає не тільки визначати ключові проблеми, а й вирішувати їх.

Нехай 2020 рік стане поворотним на шляху до миру та добробуту кожного, хто хоче добрих змін.